W bieżącym roku nasza szkoła we współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym realizuje projekt „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”. Ma on na celu zwiększenie świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie ekologii, a przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza. W ramach projektu będziemy m.in. uczestniczyć w konkursach i prowadzić lekcje z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z NASK. Oprócz tematyki związanej ze smogiem zajmiemy się też zdrowym trybem życia, zmianami klimatu i możliwościami przeciwdziałania tym zmianom w życiu codziennym jak również w skali ogólnospołecznej.

W dniu 28.10.2022 r. na budynku szkoły została zainstalowana tablica LED oraz czujnik smogu. Dzięki temu możemy codziennie kontrolować jakość powietrza w naszej okolicy.