10. listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu świętowaliśmy także Dzień Patrona Szkoły – Stefana Mierzwy. Jak co roku delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów oraz zapalony znicz pod pamiątkową tablicą poświęconą naszemu patronowi.

Podczas części artystycznej w wykonaniu uczniów była okazja, by przybliżyć sobie postać Stefana Mierzwy,  wzbudzić uczucia patriotyczne do naszej ukochanej „Niepodległej” i poczuć dumę z bycia Polakiem. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” cała nasza społeczność odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” łącząc się w ten sposób z wszystkimi szkołami w kraju.

Wspólne świętowanie ważnych dla szkoły i kraju wydarzeń jednoczy nas ze sobą  oraz dodaje ochoty do budowania lepszego jutra naszej małej i dużej Ojczyzny.

Więcej zdjęć tutaj – Dzień Patrona i Święto Odzyskania Niepodległości