7 czerwca 2022 r. odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez OSP w Rakszawie i Radę Rodziców SP 2 w Rakszawie. Rozpoczęli go p. Dorota Sońska – Jagusztyn – dyrektor szkoły i p. Paweł Suszek – Prezes OSP, którzy przywitali zebranych i złożyli dzieciom życzenia z okazji Ich święta. Głos zabrał także Honorowy Prezes OSP w Rakszawie – p. Tadeusz Świątoniowski.
Następnie zobaczyliśmy, jak wygląda zgłoszenie pożaru i przebieg akcji ratowniczej. Później wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. W dalszej kolejności dzieci mogły zobaczyć, jak udziela się pierwszej pomocy, obejrzeć z bliska pojazdy strażackie i ich wyposażenie. Druhny i druhowie z OSP w Rakszawie zademonstrowali działanie poszczególnych urządzeń i odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania. Można też było sprawdzić się na torze przeszkód.
Podczas tego dnia gościliśmy również przedstawicieli KP w Łańcucie. Starszy aspirant Mirosław Brud i młodszy aspirant Adrian Panek zaprezentowali sprzęt do zabezpieczania imprez masowych – kamizelki (kuloodporną, taktyczną i odblaskową), tarczę „Stop”, kajdanki. Chętni mogli ubrać się w taki strój i poczuć się, jak prawdziwy stróż prawa. Policjanci przypomnieli również najważniejsze zasady bezpieczeństwa.
Kolejną atrakcją były animacje dla dzieci, które przygotowali Joanna i Piotrek Wasylik z Grupy „Aplauz”. Różne zabawy i konkursy sprawiły naszym uczniom mnóstwo frajdy i radości. Można się było również wyszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach – dzięki pani Małgorzacie Kwaśniak. Nie zabrakło również pysznych kiełbasek i lodów, o które zadbała Rada Rodziców na czele z przewodniczącą-p. Elżbietą Piwińską.
Ten dzień dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Oprócz wspaniałej zabawy mogliśmy się dowiedzieć wielu praktycznych rzeczy, czyli połączyć przyjemne z pożytecznym.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W ORGANIZACJĘ TEGO WYDARZENIA I PROSIMY O PRZYJĘCIE NAJSZCZERSZYCH SŁÓW PODZIĘKOWANIA I UZNANIA!
SPOŁECZNOŚĆ SP 2 W RAKSZAWIE

Więcej zdjęć tutaj – Dzień Dziecka