Pod takim hasłem w poniedziałek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panią Beatą Krawiec – animatorką i coachem, reprezentującą Księgarnię NOVA. W niezwykle interesujący sposób prowadząca przedstawiła historię pisma i czytania od pisma obrazkowego przez węzełkowe i klinowe po współczesność. Podkreśliła rolę samodoskonalenia, głównie przez umiejętność czytania i pisania. W tle pojawiło się sporo historycznych ciekawostek i odwołań do niezwykłych ludzi, których nie trzeba przedstawiać. Dużym zaskoczeniem dla słuchających była historia Krystyny Skarbek, superszpiega będącego pierwowzorem postaci Jamesa Bonda.
Wiele uwagi prowadząca poświęciła też postaci Jerzego Górskiego, byłego narkomana, a jednocześnie legendy polskiego triatlonu, który wygrał zawody Double Ironman w USA.