Uczniowie najstarszej klasy w naszej  szkole, po raz kolejny, wezmą udział w Programie edukacyjnym “Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać Ignacego Łukasiewicza – wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

W ramach programu utworzone zostało w naszej szkole Koło Naukowe. Zainteresowana młodzież będzie wykonywać kolejne zadania, zmierzające do osiągnięcia wysokich wyników. Najbliższe zadanie już w październiku.

Życzymy powodzenia.