28.04.2023 R. ODBYŁA SIĘ AKADEMIA Z OKAZJI 232. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. ROZPOCZĘŁA SIĘ WPROWADZENIEM SZTANDARU ORAZ ODŚPIEWANIEM „MAZURKA DĄBROWSKIEGO”. NASTĘPNIE UCZNIOWIE KLASY III POD KIERUNKIEM P. MAŁGORZATY KOŻUSZEK, P. ANDŻELINY KYCI I P. KATARZYNY BIAŁY ZAPREZENTOWALI CZĘŚĆ ARTYSTYCZNĄ. POKAZALI, JAK TEN DZIEŃ 232 LATA TEMU MOGLI PRZEŻYWAĆ ZWYKLI MIESZKAŃCY POLSKI. AKADEMIA ROZPOCZĘŁA SIĘ OD PRZEDSTAWIENIA SYTUACJI POLITYCZNO – GOSPODARCZEJ KRAJU W TAMTEJ EPOCE. PODCZAS UROCZYSTOŚCI POKAZANO, JAK WAŻNE BYŁO TO WYDARZENIE NIE TYLKO DLA POLSKI, ALE RÓWNIEŻ EUROPY. NA ZAKOŃCZENIE UCZNIOWIE WSPÓLNIE Z PANIĄ DYREKTOR ORAZ NAUCZYCIELAMI ZATAŃCZYLI POLONEZA 3 MAJA. PATRIOTYCZNE PIOSENKI PIĘKNIE ZAŚPIEWAŁ CHÓR SZKOLNY. ŁADNA DEKORACJA, WSPANIAŁE STROJE ORAZ GRA AKTORSKA TRZECIOKLASISTÓW ZOSTAŁY NAGRODZONE BRAWAMI.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ – 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA