„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.”
W dniu 30 listopada w naszej świetlicy odbyły się wróżby andrzejkowe.
Uczniowie i nauczyciele mogli zapoznać się z wróżbą zamkniętą w ciasteczku; dowiedzieć się jak na imię będzie miała przyszła sympatia; jaki zawód zdobędą w przyszłości i wieloma innymi wróżbami.
Zabawy, radości oraz śmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.