Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

 Nasza placówka przyłączyła się do tej akcji poprzez różne działania mn. wykonanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych, opracowanie prezentacji multimedialnych, które będą mogły być wykorzystane podczas zajęć lekcyjnych poświęconych np. jakieś rocznicy lub postaci historycznej.

Nasze dokonania można zobaczyć tutaj – https://drive.google.com/drive/folders/1yUxBG4_if6WA2fK35gYiYm4qNVPQfEMQ?usp=sharing