„Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”- jest to hasło akcji, do której nasza Szkoła została nominowana w ramach challeng’u krajowego. Jego celem było zwiększenie wśród uczniów wiedzy na temat autyzmu. Warsztaty dotyczące postrzegania świata przez osoby autystyczne poprowadziła p. Katarzyna Bartman. Lekcja przeznaczona dla klas IV-VIII odbyła się zdalnie na godzinie wychowawczej. Na koniec dzieci wraz z wychowawcami wykonały plakat z odbitych na niebiesko dłoni w kształcie motyla.

Dziękujemy za nominację

 • klasie I ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rakszawie
 • klasie II ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Rakszawie
 • Samorządowemu Przedszkolu w Raniżowie

Nominujemy:

 1. Szkołę Podstawową Nr 2 w Żołyni
 2. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wysokiej
  Celem akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM. Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.

Wystarczy:

 1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
 2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
 3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
 4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
 5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
 6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia.

Więcej zdjęć tutaj – Akcja „Niebieskie motyle”