Główną ideą Projektu „Akademia Małych Zdobywców” jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.

Celem głównym programu jest poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I – III poprzez nabycie przez dzieci, które przystąpią do programu Akademia Małych Zdobywców umiejętności ruchowych związanych ze zdobywaniem nowych sprawności.

W roku szkolnym 2024/2025 program ten będzie realizowany w naszej szkole. Realizowany jest on przez Podkarpacki Wojewódzki Związek Sportowy w Rzeszowie ze środków samorządu województwa podkarpackiego oraz Gminy Rakszawa.