IM. STEFANA MIERZWY
W RAKSZAWIE
W dniu 19. czerwca 2026 roku czterdziestu uczniów klas I – VIII, w nagrodę za ich naukę, zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły, wyjechało na zorganizowaną przez szkołę wycieczkę do Bałtowa.
Cały dzień spędzili na terenie kompleksu turystycznego JuraPark Bałtów, poznając różne atrakcje tego wyjątkowego miejsca.
W planie zwiedzania jako pierwsze znalazło się Adventure Planet, gdzie przy pomocy nowoczesnej technologii można było przenieść się na wirtualną planetę, by tam zapolować na dinozaury. Następnie uczniowie udali się do Parku Dinozaurów, by poznać najciekawsze i najbardziej okazałe gatunki tych prehistorycznych zwierząt. Kolejnym punktem dnia była przerwa na chwilę radosnej zabawy w Parku Zabaw i sferze Jungle Jump.
Wielkie emocje – zwłaszcza wśród najmłodszych – wzbudził pokaz w prehistorycznym oceanarium. Po nim z „dna oceanu” wszyscy wspięli się na Słowiańskie Wzgórze „Sabatówka”, by podziwiać taniec z ogniem, wziąć udział w we wspólnych zabawach tanecznych i przejść przez Tunel Odwagi.
Po wspólnym obiedzie uczestnicy wycieczki wybrali się na „safari”, gdzie przejeżdżając autobusem przez rozległe tereny parku poznać z bliska, mniej lub bardziej egzotycznych czworonożnych mieszkańców Zwierzyńca Górnego.
Ostatnim punktem dnia było spotkanie z „Polską w Miniaturze” na terenie Bałtowskiego Parku Miniatur. Znaleźć tam można wszystkie najwspanialsze budowle Polski: zamki, pałace, kościoły i klasztory, poczynając od łańcuckiego zamku, przez Wawel, Jasną Górę, po twierdzę Krzyżaków w Malborku.



















