16 października 2023 r. naszą szkołę odwiedziła Iga Klesyk- wielokrotna Mistrzyni Polski w akrobatyce a także zawodniczka kadry narodowej. Na specjalnie zbudowanej, ponad 6 metrowej konstrukcji, zaprezentowała uczniom akrobatykę powietrzną, czyli niezwykle trudne akrobacje na szarfach oraz na kole. Wydarzenie poprowadził MR.ROBOT – Grzegorz Pittner – Wicemistrz Europy w Poppingu (rodzaj tańca).
Spotkanie miało także charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo akrobatycznych choreografii na najwyższym poziomie, dzieci mogły dowiedzieć się, jaka była droga do sukcesu tej wyjątkowo pracowitej zawodniczki.
Na koniec spotkania widzowie otrzymali pamiątkowe plakaty z autografem mistrzyni.
Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Rakszawa.