W dniu 21.10.2022 r. do klasy III przyszła mama Ani Janas pani Barbara. Opowiadała dzieciom wiele ciekawych rzeczy o motylach. Dzieci poznały etapy rozwoju motyla, budowę ich skrzydeł, odmiany motyli żyjących w Polsce w oparciu o opowiadanie pani biolog, film edukacyjny oraz prywatny zbiór owadów zaproszonego gościa.

W klasie jest od kilku dni-otrzymana od p. Barbary-gąsienica pazia królowej. Teraz uczniowie już wiedzą, dlaczego klasowa gąsienica trwa w bezruchu. Mają nadzieję, że niedługo będzie poczwarką, a za jakiś czas doczekają się prawdziwego motyla.
Takie zajęcia są bezcenną skarbnicą wiedzy. Uczą i rozwijają ciekawość. Klasa III raz jeszcze dziękuje pani Barbarze Janas za poświęcony czas i piękną opowieść o motylach.