Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym. W naszej szkole uczy się wrażliwości na potrzeby innych ludzi, empatii i życzliwości.
W tym roku również włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”.
Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz dzieci korzystające ze świetlicy przygotowały piękne kartki świąteczne wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi. Dodatkowo upiekły smakowite pierniczki oraz ozdobiły je. Kartki wraz ze słodkim upominkiem przekazano sąsiadom i osobom samotnym.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy mogliśmy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.